متن کامل
گاوصندوق کاوه سعی کرده است که به این نکات از دید دیگری نگاه کند تا شاید بعضی ها به خودشان بیایند. این نکات در حالت کلی شامل:
1.قفل های پنجره های خود را چک کنید؛ حتی اگر طبقه دهم زندگی می کنید، قفل را باید بررسی کنید. از پنجره فقط برای داخل آمدن استفاده نمی شود، بلکه می توان برای بیرون وسایل هم کمک گرفت.
2.وسایل با ارزش خود را در یک نقطه مخفی نکنید. آن ها در بخش های مختلف و دور از دسترس قرار دهید؛ برای مثال آن ها را در مکان هایی قرار دهید که اگر دزدها قصد بررسی آن ها را داشته باشند، احتمال ایجاد سروصدا زیاد باشد. یکی از این مکان قابلمه های بالای کمد آشپزخانه است.
3.همسایه ها و سرایدار خود را مطلع سازید. اگر قصد سفر دارید، حتما آن ها را از تعداد روزهای نبود در خانه مطلع کنید.
4.روی زنگ خانه یک فامیلی اشتباه بنویسید. دزدها وقتی وارد ساختمان می شوند و با یکی از همسایه ها روبرو می شوند، برای رد گم کنی سریع نام همسایه بر روی زنگ را می گویند؛ اما اگر شما اشتباه بنویسید، همسایه سریع متوجه نیت آن طرف شده و پلیس را در جریان می گذارد.
5.از سیستم اتوماتیک خاموش و روشن برق استفاده کنید. دیگر این تکنیک قدیمی شده است که یک لامپ را چند روز روشن بگذاریم تا دزدها خیال کنند که کسی خانه است. از سیستم خودکار خاموش و روشن برق استفاده کنید تا دزدها فکر کنند که افرادی در منزل هستند.
6.از گاوصندوق استفاده کنید. گاوصندوق ها بهترین وسیله نگهداری وسایل با ارزش در خانه هستند و انواع مختلفی دارند. تا چند سال پیش، فقط از گاوصندوق ها دربانک یا فروشگاه های بزرگ استفاده می شد؛ اما با پیشرفت تکنولوژی انواع گاوصندوق خانگی نیز در بازار وارد شده است که می توان از آن ها برای نگهداری سند، پول و جواهرات استفاده کرد. این نوع گاوصندوق ها به غیر از جلوگیری از دزیده شدن آن ها، مانع آتش سوزی و دیگر حوادث غیر قابل پیش بینی می شوند.

تعداد بازدید: 239

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×