متن کامل

یک خانه باید یک پناهگاه و یک محل امن باشد. شما باید از اینکه افراد خانواده شما در برابر خطرات مختلفی که ممکن است به آنها آسیب برساند در امان باشند مطمئن باشید

برای جلوگیری از انواع اتفاقات ، باید آنرا به خانه ضد اتفاقات ناگوار!! تبدیل کنید. این کار بسیار ساده است اگر مراحل خاصی را را انجام دهید

در اینجا 10 راه آسان برای ایمن سازی و امنیت خانه شما ارائه شده است. این به شما کمک می کند تا از خود ، اعضای خانواده و میهمانان خانه مراقبت و محافظت کنید. از این نکات مؤثر استفاده کنید:

1 فضای داخلی و خارجی را به خوبی روشن نگه دارید. این امر در هنگام شب و همچنین در زمستان ها بسیار مهم است زیرا نور روز خیلی مؤثر نیست. مناطق بحرانی که نیاز به نورپردازی دارند پله ها ، بیرون از منزل و راهروها هستند.

2 هرگز برای رفع مشکلات الکتریکی در هر نقطه تعلل نکنید. کوچکترین نوسان باید بلافاصله مورد بررسی قرار گیرد. خاموش کردن وسایل پس از استفاده ، این کار را به عنوان یک اصل قرار دهید.

3 آلارم وجود دود یک ضرورت است و شما باید بهترین ها را داشته باشید. با افراد خانواده در مورد روش های تشخیص دود و کار هایی که باید در این موارد انجام دهند تا از اسیب مصون بمانند صحبت کنید

4 وسایل الکتریکی و وسایل عادی خانه و آشپرخانه را بررسی کنید و سعی کنید آن ها را در موقعیت امن نگه داری گنید زیرا می توانند خطرناک باشند. مخصوصاً با بچه های امروزی . از محافظ پریز استفاده کنید. اشیاء تیز مانند قیچی ، چاقو ، اسلحه و جعبه های کبریت را دور از دسترس بچه ها نگه دارید.

5 اطمینان حاصل کنید که قفل و پیچ و مهره درها و پنجره ها محکم و غیر قابل نفوذ باشند. مراقب افراد مشکوک باشید و هرگز غریبه ها را به خانه خود دعوت نکنید. به فرزندان خود بیاموزید که از بیگانگان سؤال نکنند.

6 اطلاعات مربوط به ساعت کار یا مدرسه را به اشتراک نگذارید. به اعضای خانواده بیاموزید که از گفتن برنامه ها و کارهای روزمره به مردم خودداری کنند. اطلاعات شخصی را به صورت آنلاین قرار ندهید و هرگز به پیام های صوتی پاسخ ندهید.

7 هنگام انجام کارهای تعمیر و نگهداری یا تعمیر ، خطر اتفاقات ناگوار بیشتر می شود. از ایمنی و احتیاط خود اطمینان حاصل کرده و آماده واکنش سریع در برابر تصادفات یا آسیب دیدگان باشید.

8 سعی در تعمیر کار لوازم خانگی با خطر ناخواسته نکنید. بسیاری از حوادث خانگی نتیجه دستکاری نادرست با ابزارهایی مانند ماسه زنی و برقی است.

9 هنگام رانندگی وسایل نقلیه داخل یا خارج از منزل ، احتیاط کنید. اگر راننده ماشین هستید ، مراقب بچه ها و حیوانات خانگی در جاده باشید.

10 حتما از یک گاوصندوق امن برای نگه داری اموال با ارزش خود استفاده کنید

16 فروردین 1400
تعداد بازدید: 5600

نظرات

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×